Guest guest Posted April 3, 2006 Report Share Posted April 3, 2006 " Then buy one my dear! Life is short. And you can make your own without the crap that is in most ice creams and have the flavors you love. I think they are about $25. I have a Rival and it works great. It is electric so if you are into being more primitive about it I bet you will pay more for that privilege. I make ice soycream and none of my concoctions requires cooking. " I will Linda. I want to buy it for our daughter's birthday. We are on a total moritorium of spending until our oldest daughter's June wedding is paid for and summer dance camp for our second! Your recipe sounds easy and good. I can't wait until we can make it and experiment too! Bonnie Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.